Przyjaciel pies

Hodowla psów

Jak wygląda organizacja hodowli zwierząt rasowych w Polsce i co przyszły opiekun rasowego psa, czy kota powinien wiedzieć?

Każdy posiadacz psa czy kota chciałby pewnie, aby jego zwierzę oprócz tego, że jest zdrowe i nie wymaga stałej, często kosztownej opieki weterynaryjnej, budziło powszechny podziw.

Ileż to razy na spacerze możemy zobaczyć pięknego, pełnego sił witalnych, o wspaniałej lśniącej sierści psa, który niejednokrotnie też prowokuje do pozytywnych, pełnych zachwytu opinii sprawiających z pewnością wiele radości jego właścicielowi.

Tak już jest, że ludzie często oceniają innych, także zwierzęta po wyglądzie, a pierwsze wrażenie odgrywa niezmiernie ważną rolę.

Dla każdego też co innego może wydawać się piękne co wiąże się z różnymi kryteriami jakie bierzemy do oceny zwierząt.

Nie mniej jednak warto zastanowić się co tak naprawdę decyduje o naszym postrzeganiu rzeczywistości i stawianiu takich a nie innych ocen czyli pokrótce spróbować zdefiniować te wszystkie, najważniejsze czynniki wpływające na naszą ocenę dobrego wyglądu.

Każdy, nawet osoba nie posiadająca wykształcenia biologicznego, słusznie odpowie, że o wyglądzie decydują geny jakie mamy w swoim genomie przekazane przez rodziców.

Muszą oni cechować się odpowiednimi i co najważniejsze powtarzalnymi cechami, które tak naprawdę składają się na daną rasę.

W artykule tym spróbuję przedstawić  szeroko pojętą problematykę hodowli zwierząt rasowych z wszelkimi korzyściami jakie z niej płyną oraz przybliżyć sprawy formalno – prawne.

Jeśli decydujesz się na rasowe zwierzę przeczytaj ten artykuł, ponieważ wyjaśniam w nim na co zwrócić szczególną uwagę wybierając hodowlę psów i kotów rasowych.

Wydaje mi się, że zagadnienie jest niezwykle istotne o czym niech świadczą liczne pytania zadawane w trakcie wizyt w lecznicy i prośby o poradę przed dokonaniem konkretnego zakupu.Dodaj komentarz


Dodaj

© 2013-2018 PRV.pl
Strona została stworzona kreatorem stron w serwisie PRV.pl